Baseny ogrodowe – luksus dla każdego?

Basen ogrodowy to znakomite rozwiązanie dla osób, które niekoniecznie czują się wygodnie w tego rodzaju miejscach publicznych, a chciałyby jednak zadbać o swoje zdrowie i sprawność czy ciężko znoszą wysokie temperatury.
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny stelażowe. Są to propozycję oparte na specjalnym stelażu. Baseny takie są niewątpliwie największe, ale również najdroższe. Większe modele basenów stelażowych mają również opcję dołożenia filtrów czy podgrzewaczy wody. Ceny tego modelu basenów także wynoszą od kilkuset to kilku albo nawet kilkunastu tysięcy złotych. Znacznie bardziej trwałe są baseny na stelażach, ale proporcjonalnie ich cena jest jednocześnie większa. Mają one wielkie gabaryty, dlatego należy dobrze zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. By ograniczyć wydatki powiązane z utrzymaniem prawidłowej temperatury wody, rozkładamy basen w miejscu nasłonecznionym. Sama woda jednak nie wystarczy, żeby maluch się nie nudził. Zatem warto nabyć od razu zabawki dedykowane do kąpieli. Jest to nie tylko tradycyjna gumowa kaczka, ale również rozmaite statki i łódki (również takie z silnikiem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące a także wiele innych. Montaż zbiornika wraz z dołączoną do produktu instrukcją nie stwarza większych problemów. Dwóch sprawnych mężczyzn jest w stanie go postawić w przeciągu kilku – kilkunastu godzin. Przed montażem należy przygotować podłoże. Znakomicie sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu umożliwią nam użytkowanie z nich w dowolnym momencie, bez tłumów ogarniających publiczne baseny, w harmonii a także spokoju z grupą bliskich twarzy lub najbliższą rodziną. Basen na stałe umiejscowiony na terenie posiadłości znacznie zwiększa też jej cenę ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania lokalu, możemy uzyskać za niego dużo korzystniejszą cenę. Aktywność fizyczna to najefektywniejsza metoda zachowania właściwej kondycji. Każdy wie, że pływanie jest najlepszą formą terapii dla serca, kręgosłupa a także stawów. Podczas kąpieli w basenie należy jednocześnie myśleć o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, gdy są w otoczeniu wody. Nie zakładaj jednak, iż dziecko, które potrafi już pływać, nie jest narażone na ryzyko utonięcia. Obowiązkiem osoby odpowiedzialnej jest stałe monitorowanie oraz kontrolowanie dziecka znajdującego się w wodzie lub w jej pobliżu.

Przeczytaj ten tekst i dowiedz się, na jakie kwestie zwracać uwagę, wybierając basen dla dzieci, żeby kupić artykuł wytrzymały i bezpieczny. Propozycji jest sporo natomiast dobry basen powinien prezentować się paroma czynnikami.
Jeżeli będziemy pamiętać o kryciu basenu na noc to efektywnie obniżymy nie jedynie wydatki ogrzewania, ale i ubytki wody na skutek parowania. Zwykle do przykrywania stosuje się tanie folie słoneczne, tkaniny PCV czy żaluzje. Co ważne, te ostatnie są bardzo trwałe i bezpieczne, ponieważ po takiej pokrywie może poruszać się nawet osoba pełnoletnia. Alternatywą są pokrycia z lekkich płyt poliwęglanowych i fachowe balony napełnione powietrzem. Konieczne wyposażenia basenowe stanowią filtry czyszczące wodę. Warto również pomyśleć o akcesoriach polepszających komfort kąpieli – schodkach czy trampolinach oraz oświetleniu uatrakcyjniającym późne kąpiele. Filtr do większych basenów ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można usunąć wodę i po oczyszczeniu basenu, zapełnić go ponownie. Należałoby także zaopatrzyć się w siatkę, umożliwiającą wyławianie nieczystości z basenu, np. Insektów lub liści. Wskazany jest też odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, wysysa brud z posadzki basenu. Raz na jakiś okres winniśmy również odkażać wodę w zbiorniku. W hipermarketach są dostępne specjalne środki tlenowe -oczyszczają one wodę oraz, co ważne, nie dają nieprzyjemnego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy winno się przykrywać, aby nie trzeba go było często myć. Folia pęcherzykowa ułatwia również utrzymać stosunkowo wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza niż pokrycie, ale przyda się także mechanizm do jej zwijania – w sumie kilka tysięcy złotych.

You may also like...