Bateria łazienkowa – czemu warto w nią zainwestować?

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom możemy kupić coraz atrakcyjniejsze towary dedykowane naszej toalecie. Czytaj dalej oraz dowiedz się więcej o podstawowych parametrach.
Dzięki udoskonalonej technologii nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują estetyczny design przez długie lata. Nowoczesne baterie umywalkowe są zaopatrzone w niezwykle wygodny system montażu, jaki umożliwia na błyskawiczną instalację w łazience. Doskonałej jakości bateria powinna posiadać jednocześnie specjalnie zaprojektowany ogranicznik przepływu wykorzystanie wody. Jeden uchwyt, którym decydujemy zarówno wielkość strumienia wody (w położeniu pionowym), jak i jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w użyciu od dwóch pokręteł. Szczególnie higienicznym oraz ekonomicznym w użyciu rozwiązaniem są dzisiaj baterie bezuchwytowe, uruchamiane wyłącznikiem, dotykiem albo na fotokomórkę, ale są to nadal rozwiązania stosunkowo drogie, używane na ogół w publicznych toaletach np. w hotelach i restauracjach, gdzie temperatura wody do mycia dłoni zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci proponują akcesoria, jakie możemy nabyć wraz z baterią. Niektóre są tak ważne, że traktujemy je jako standard, o istnieniu innych należałoby wiedzieć, żeby je ewentualnie dokupić. Najpopularniejsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto jednakże pamiętać, iż produkty te są bardzo proste, niejednokrotnie gorszej jakości a także mogą wytrzymać niewątpliwie krócej aniżeli produkty z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 4-7 lat. Cięższe, masywniejsze typy są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią trwonić wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w dodatkowe urządzenie (perlator), jaki natlenia strumień wydobywający się z kranu, co sprawia, że podnosi on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz mieszanka wody i milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Bateria łazienkowa to materiał, jaki kupujemy na długie lata. Sądzę, iż warto poznać kilka istotnych czynników, żeby zakupić artykuł dobry i niezawodny tak, żeby nigdy nas nie zaskoczyła zalana toaleta.
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ również główka prysznicowa. Jeśli jest odpowiednio zaprojektowana, poprawia oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Również w niektórych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w postaci biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalistycznych otworach lub wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy więc, czy równie długa gwarancja obejmuje jednocześnie głowice lub przełączniki. Warto również upewnić się, gdzie poszczególny produkt został zrobiony. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie nabywają kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – podmieniają głowice na lepsze i wyprzedają, jako towar Polski. Niektóre z takich baterii dotrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że porządni producenci na swoje produkty dają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne przeróżne kolory – od typowego chromu bądź złota, poprzez modne – czerń bądź biel, aż po oryginalne – czerwone, niebieskie, a nawet fioletowe. Przy aranżacji wnętrza należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio wybrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się zasadą: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im cięższa bateria, tym wytrzymalsza oraz szczelniejsza. Baterie o większej wadze posiadają większe ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach łazienkę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tutaj być tylko i jedynie budżet, który zamierzamy poświęcić na baterie.

You may also like...