Baterie kuchenne – sprawdź największe zalety!

Wybór właściwej baterii do niekonwencjonalnej kuchni nie jest prosty. Do wybory mamy sporo możliwości z rożnych przedziałów cenowych – czytaj dalej oraz dowiedz się, jaki model warto wybrać!
Dobierając baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Chromowana warstwa baterii chroni ją przed nieestetycznymi odciskami paluchów. Dodatkowym atutem jest prostota czyszczenia. Nie oznacza to jednak, iż jesteśmy zdani na kojarzące się z minioną epoką białe zawory z błękitnym oraz czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli vis-a-vis oczekiwaniom konsumentów, oferują baterie, których wygląd doskonale pasuje nawet do modernistycznego wyglądu kuchni. W rozwiązaniu obejmującym obrotową wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, jaki można wyciągnąć do miejsca, gdzie konieczny jest strumień wody. Nadaje się perfekcyjnie do płukania sałaty i napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa wskazuje umieszcza się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie kuchenne ścienne są przykręcone do rur z ciepłą oraz zimną wodą. Jeszcze parę lat temu powyższe rozwiązanie było częściej stosowane, ale dzisiaj jest wypychane przez baterie stojące.

Na rynku dostępne są również baterie z wylewką, jakiej wysokość możemy obniżać albo z całkowicie ruchomymi korpusami, jakie można wyciągnąć i położyć na zlewie. To znakomite rozwiązanie, gdy zlewozmywak montowany jest pod oknem w kuchni.
Modele z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest łatwe oraz wygodne. Kolejnym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to mała siateczka, która natlenia wodę. W rezultacie używamy jej mniej. Dopasowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Warto mieć na uwadze, że im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka oraz niewielki jednokomorowy zlew to połączenie, które należy niezwykle starannie rozważyć. Należy tak wybrać dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej komfortowy system, a zarazem – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, aby kran był przystosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych i dwukomorowych należałoby dopilnować, aby miał również duży kąt obrotu. Dobrze też, by był prosty w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce i próbujemy odkręcić kran łokciem. Oczywiście, równie ważny co ergonomia jest wygląd, wylewka mimo relatywnie małych rozmiarów przyciąga wzrok i może stanowić subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe zawierają mechanizm, jaki wykrywa zbliżone ręce a także po ustalonym czasie wypływ wody jest automatycznie wyłączany, a ponowne uruchomienie baterii odbywa się po ponownym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, czy z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się także na troskę o środowisko jak także finanse doskonałym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który powoduje, że po otwarciu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę systematyczność użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...