Biała kuchnia – postaw na innowację!

Kuchnia stanowi wyjątkowe wnętrze, przy którym mieszkańcy spożywają wspólne posiłki oraz spędzają czas. Białe meble odważnie ocieplą to miejsce, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej luksusowo.
Ciekawym pomysłem na aranżację białej kuchni to wykorzystanie fototapety z ciekawym motywem. Dzięki niej przełamiemy sterylność bieli, a równocześnie dodamy uroku całemu mieszkaniu. Do tego wystarczy dopasować wyłącznie niewielkie dodatki, również dopasowane pod odcień wybranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, jak fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się pomieszczeniem nieco chłodnym i sterylnym. Zatem warto złamać tę nudę, pobudzając kuchnię nowymi kolorami. Niezwykle powszechne jest wykańczanie białej kuchni detalami drewnianymi – biel oraz drewno to niezastąpiona para, jaka zawsze skutkuje doskonałym rezultatem wizualnym. Popularne są także szarości, czy to na ścianie czy też w formie blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej modnej i eleganckiej warto wprowadzić odrobinę czerni. Czarny toporny blat pokryty twardym laminatem z małą ilością złotych plamek zapewni mocny akcent zwieńczający strefy robocze. Złoty wzorek spowoduje, że wszelkie okruszki na przestrzeni staną się niedostrzegalne.

Biała kuchnia to niewątpliwy przebój ostatnich lat. Kolor biały jest wszechstronny, dzięki czemu możemy bez problemu dobrać go do pozostałych aspektów aranżacji!
Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia jego waga będzie niekorzystna dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat charakteryzują się przeważnie prostą, minimalistyczną oraz niezwykłą formą, innowacyjnym wzornictwem akcentów. Meble nowoczesne mogą mieć zdecydowane, intensywne, żywe odcienie, przody z połyskiem, gładkie powierzchnie, mogą być połączone z dodatkowymi elementami takimi jak metal czy aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w których biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Opracowane przez naszych architektów a także stylistów przedstawiają się niezwykle efektownie. Gdy meble a także blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła godzina na wykorzystanie ścian między dolnymi, a górnymi szafkami kuchennymi. Na początku warto zaznaczyć, iż ta przestrzeń powinna mieć ok. 50 cm wysokości. W przypadku, gdy domownicy są niskiego wzrostu, należałoby tę odległość zmniejszyć, by nie komplikować korzystania z górnych półek. Dzięki temu zyskujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą posiadać jednocześnie większą głębokość. Biel jest zmienna – jasną kuchnie możemy adaptować do pory roku, naszego temperamentu albo po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila dodatków w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy oraz suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka niewielka przemiana starczy, by styl kuchni był zupełnie inny. W sieciówkach znajdziesz również dobrze wykonane meble dobrej jakości, jak i te stworzone z najtańszych tworzyw. Atutem tego rozwiązania jest wygoda – nabywasz zestaw, jaki wpadł Ci w oko i znasz końcowy rezultat. W katalogach sklepów znajdziesz duży wybór modnych kuchni. Jeśli natomiast Twoja kuchnia posiada trudny, nieustawny kształt bądź po prostu masz własną, jasną koncepcję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najmodniejszych rozwiązań. Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to powiązanie minimalizmu a także ekologicznych materiałów. Dobrze prezentują się w niej meble z bielonego drewna. Ozdoby powinny być zredukowane do minimum, aby móc w pełni radować się skandynawską prostotą. Żeby nie zaburzyć tej konwencji, należy wprowadzić do kompozycji biały sprzęt AGD, bo prezentuje się on lżej niż jego stalowe czy kolorowe zamienniki. Warto zdecydować się także na swobodne formy szafek kuchennych, surowe blaty oraz delikatne powierzchnie frontów.

You may also like...