Bramy garażowe – postaw na innowację!

Brama garażowa to produkt, którego nie kupuje się raz do roku. Moim zdaniem w kwestii bram istotna jest jej jakość wykonania, zatem dobierając bramę trzeba wziąć pod uwagę parę składników.
Wybierając bramę warto zwrócić uwagę na część rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Napędy używane w modelach automatycznych mają mechanizmy przeciążeniowe, które zatrzymuje bramę garażową w czasie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Dodatkowe zabezpieczenie mogą tworzyć fotokomórki, jakie również mają na celu zablokowanie bramy, gdy wypatrzą przeszkodę. Z kolei największą harmonię wizualną możemy otrzymać tworząc nić kolorystycznego porozumienia miedzy bramką i fasadą budynku. To dwa elementy niezwykle ściśle ze sobą powiązane – brama może zajmować nawet do 25 procent frontowej fasady domu. Z tego powodu kolor bramy garażu a także fasady winien być zgrany szczególnie w przypadku domów mniejszych. Dołączenie drzwi do bramy garażowej poprawia komfort użytkowania. Jeżeli pozwoli na to przestrzeń, można wykorzystać drzwi boczne, odrębne od bramy garażowej i współgrające z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają jednakowy projekt, kolor a także wypełnienie, jak płaszcz bramy. Opcjonalne rozwiązanie tworzą drzwi przejściowe, stanowiące integralną część bramy. Bramki uchylne posiadają niesłychanie korzystne parametry użytkowe i funkcjonalne, przy równoległym zachowaniu dobrej ceny. Doskonałej klasy składniki oraz solidna struktura powodują, że jest to najchętniej wybierana brama do stosowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy segmentowe to indywidualność i automatyka w zasięgu ręki. To najczęściej wybierane bramy o wysokim standardzie, zapewniające luksus i wygodę i świetną izolację cieplną. Atutem bramy segmentowej jest także możliwość wcielenia jej właściwie w każdy kształt wnęki garażowej.

Osoby decydujące się na bramkę skrzydłową często podejmują tę decyzję z dwóch powodów. Po pierwsze jest to brama stosunkowa tania w zakupie i montażu, a po drugie czasami bardzo dobrze może wkomponować się w kompozycję domu – szczególnie w domach o konstrukcji drewnianej.
Powszechnie używane są w garażach górnej granicy łukowej. Dzięki nowemu, nożycowemu mechanizmowi podnoszenia nie mają szyn przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli wygospodarować miejsce w garażu, ale także sprawia, że brama porusza się ciszej, natomiast jej montaż jest szybki a także prosty niezależnie od wysokości sufitu. Zabezpieczenie rozerwania linki przestrzega przed samowolnym spadnięciem skrzydła bramy w przypadku uszkodzenia lin podtrzymujących. Każda brama niezależnie od napędu może być wyposażona w dwustronny uchwyt albo ergonomiczną klamkę, które pozwolą bez wysiłku otwierać a także zamykać bramę. Dostępne profile bywają zarówno gładkie, jak również tłoczone, a kolorystyka praktycznie jest nieskończona. Bramy garażowe to najtańsza metoda na praktyczne i odporne zamknięcie własnego garażu, niezależnie od tego czy jest wykorzystywana na naszej posesji albo w zabudowie szeregowej. Wygodnie rozsuwane wrota do góry umożliwiają na łatwy dostęp do garażu kiedy także na bezpieczny i szybki wyjazd auta. Dodatkowo można wyposażyć je w automat, dzięki temu możemy łatwo zaparkować swój pojazd bez konieczności wychodzenia z niego. Mimo wielu właściwości brama uchylna nie wytrzymuje często porównania z nowszymi rozwiązaniami rolowanymi czy segmentowymi. Dla klientów ceniących komfort bramy mogą być zaopatrzone w pilotowany radiowo napęd, jaki łączy wielką moc z pięknym designem. Długoletnie używanie bramy gwarantuje zastosowanie doskonałej jakości aluminium – surowca wytrzymałego na korozję. W tym zakresie ważne jest zarówno położenie garażu względem ulicy, jak oraz budowa garażu i wielkość powierzchni na podjeździe.

You may also like...