Brodziki prysznicowe – czy to dobry pomysł?

Osoby posiadające małą łazienkę w większości są skazane na brodzik z kabiną prysznicową. Nie mniej jednak wysokiej jakości brodzik z kabina nie odbiega funkcjonalnością klasycznej wannie!
Istotne jest również, żeby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Warto dlatego zastanowić się nad materiałem, z jakiego jest stworzony. Najmodniejsze i powszechnie wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, a w przypadku podłoża styropianowego jednocześnie wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie sprawia problemów. Własności akrylu pozwolą dodatkowo na zachowanie połysku oraz trwałego koloru. Akryl ma niezwykle gładką warstwę z niewielkim poślizgiem, niesłychanie dobrze tłumi hałas spływającej wody i posiada trwały kolor. Innym interesującym surowcem, z jakiego tworzy się brodziki, jest lany marmur. Brodziki zrobione z lanego marmuru są niezwykle trwałe oraz odporne na pęknięcia. Jest to materiał wynikający z mieszaniny sproszkowanych minerałów a także żywic polimerowych. Lany marmur jest niezwykle gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie chłonie więc pyłów, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Ponadto jest przyjemny w dotyku, bo utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast posiadają tę wartość, iż mogą posłużyć dodatkowo do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bo ich poboczne wykorzystanie to wanna dla malców. Można w nich również zrobić małe pranie manualne. Dodatkowym atutem głębokiego brodzika może być narożne siedzenie. To ułatwia kąpiel nie tylko dzieciom, ale i osobom starszym. Warto zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, bo kolor biały nie jest jedyną możliwą wersją. Szczególnie powszechne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone albo ciemne. Dobrze dobrany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wyposażenie łazienki, i jednocześnie zapewnia największy komfort podczas kąpieli. Jeżeli chodzi kształty, nasz wybór jest ogromny. Zakupimy bowiem również brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe oraz kątowe.

Planując powierzchnię kąpielową w łazience warto wziąć pod uwagę to, jaką dokładnie powierzchnię możemy na nią poświęcić. Przeprowadzając taką analizę będziemy mogli odpowiednio dostosować rozmiar brodzika!
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim wytrzymałość a także prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików stworzonych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeśli podczas powszechnego użytkowania na brodziku pojawią się rysy albo odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zamaskować. Wystarczy wykorzystać płynny akryl lub profesjonalne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym bądź prostokątnym. Ostatnio modne stały się brodziki o małej wysokości, tzw. niskie, wystające jedynie parę cm ponad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowoczesnego wyglądu oraz są właściwe do wysokich kabin. W niskich brodzikach używane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko i nie wylewa się z brodzika na ziemię. Niskie brodziki to wspaniała opcja dla osób lubiących nowoczesny design. Należałoby jednakże pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, potencjalną konieczność zbudowania wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to realne, należy zastosować brodzik kompaktowy, natomiast, jeśli chcemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy dobrać brodzik ze otwieraną osłoną. Jeśli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to właściwe rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na wymiary danego brodzika, jednak kształt oraz stylizacja zależy jedynie od twojego stylu oraz pozostałego wyposażenia łazienki.

You may also like...