Czy skupy aut są bardziej opłacalne niż sprzedaż indywidualna?

Sprzedaż pojazdu używanego na popularnych portalach internetowych nie jest prosta. Należy nastawić się m.in. na właściwe przygotowanie samochodu do oględzin oraz na konieczność spotkań z osobami, zainteresowanymi jego nabyciem. Demotywujące mogą być jednocześnie bezowocne dyskusje oraz oględziny samochodu. Nic nadzwyczajnego, iż jeszcze więcej osób decyduje się skorzystać z propozycji skupów aut. W jaki sposób można spieniężyć auto w skupie? Czym kierować się podczas wyboru najkorzystniejszego auto skupu w mieście Bydgoszcz? Przeczytaj nasz przewodnik!

 

Możliwość uniknięcia stresu związanego z negocjacjami cenowymi

Ci, którzy zastanawiają się nad sprzedażą auta do skupu, powinni przeanalizować zalety, związane z taką właśnie decyzją. A jest ich naprawę sporo. Transakcje w skupach samochodów bardzo często dotyczą pojazdów zniszczonych i takich, jakie brały udział w wypadkach drogowych. Na takie pojazdy niezwykle ciężko wyszukać zdecydowanego kupca. Większość auto skupów w swojej propozycji posiada usługi lawety. Umożliwia ona transport uszkodzonych pojazdów oraz umożliwia bezpieczne przewiezienie ich do auto skupu. Skupy likwidują także konieczność samodzielnego szukania kupca.

Aktualnie niezwykle ciężko wyróżnić się ze swoją ofertą, korzystając z najczęściej używanych portali internetowych. W skupie pojazd można sprzedać w ciągu kilkudziesięciu minut, otrzymując przy tym bezpłatną wycenę oraz wsparcie zespołu ekspertów. Sprzedaż pojazdu do auto skupu wiąże się z wieloma różnymi korzyściami. Jest to choćby wypłata określonej sumy do ręki właściciela, gdy tylko podpisane zostaną odpowiednie dokumenty. To z kolei sprawia, że nie musi on czekać na zaksięgowanie przekazu na koncie, zwiększając tym samym bezpieczeństwo transakcji. Takie korzyści oddziałują na fakt, że coraz więcej właścicieli używanych pojazdów korzysta z oferty skupu, rezygnując z prób poszukiwania zdecydowanego nabywcy na własną rękę.

Sprzedaż samochodu w skupie a wymagane dokumenty – najczęstsze pytania sprzedających.

Auto skupy kupują pojazdy z różnorodnych kategorii. Tu sprzedać można z powodzeniem zarówno stary samochód, jak także nowsze auto w idealnym stanie. Podejmując decyzję o sprzedaży auta do skup aut uszkodzonych Bydgoszcz należy dowiedzieć się, których dokumentów będzie on wymagał w trakcie transakcji. Z pewnością będzie to dokument rejestracyjny sprzedawanego samochodu. Bez dowodu rejestracyjnego, sprzedaż auta nie będzie legalna. W skupie pojazdów należy także przedstawić kartę pojazdu, gdy dokument taki był przekazany. Ważne ubezpieczenie OC to z kolei ostatni, choć niemniej ważny punkt na liście dokumentów, wymaganych przez auto skup. Często pada również pytanie, czy w skupie aut można sprzedać samochód, jaki nie ma ubezpieczenia OC.

W praktyce taka sprzedaż jest możliwa. Warto wiedzieć natomiast, że na okazicielu wciąż będzie spoczywać odpowiedzialność finansowa za brak ubezpieczenia, jakie zostanie zgłoszone podczas wyrejestrowania samochodu. Podczas odsprzedaży auta do skupu, obowiązkowe są też dokumenty jego aktualnego właściciela. Należy do nich głównie dowód osobisty. Sprzedaż staje się skomplikowana, jak auto zarejestrowane jest na współwłasność. W takiej sytuacji konieczna będzie obecność wszystkich właścicieli samochodu, figurujących w dokumentach. Obecność współwłaścicieli znosi natomiast ich notarialna zgoda na sprzedaż samochodu do auto skupu.

 

Analiza rynku sprzedaży aut do skupu – jakie są ceny i ile można na tym zarobić?

Ile płacą skupy aut za używane samochody? Pytanie to niezwykle często pojawia się wśród właścicieli aut. W skupach nie istnieje jednak sztywny cennik. Podstawą propozycji są dokonywane tutaj wyceny. Wycena w skup aut powypadkowych Bydgoszcz jest darmowa a także nie stanowi zobowiązania do dalszej współpracy. W jej trakcie tworzona jest profesjonalna wycena stanu technicznego samochodu. Fachowiec bierze pod uwagę m.in. model, rocznik, markę, liczbę kilometrów wskazywanych przez licznik i wygląd tapicerki i lakieru. Na wartość, zaproponowaną przez skup, wpływa więc mnóstwo różnych czynników.

Warto wiedzieć jednak, iż w skupie nie otrzymamy pełnej wartości naszego auta. Znaczy to, że za samochody w dobrym stanie technicznym można tu uzyskać ok. 80% ich wartości. Sprzedając auto w gorszym stanie, otrzymuje się w skupie ok. 60% jego ceny. Cenę rekompensuje natomiast brak potrzeby poszukiwania kupca na własną rękę. Sprzedaż starego pojazdu używanego jest bowiem niezwykle trudna, czasochłonna, a nierzadko nawet niemożliwa. Skupy pojazdów kupują auta błyskawicznie i w ten sam sposób płacą za nie gotówkę.

You may also like...