Grzejniki łazienkowe – postaw na innowację!

Dobry kaloryfer powinien dawać ciepło, być ozdobą ubikacji i działać bezawaryjnie przez wiele lat. Dlatego dobór właściwego grzejnika jest naprawdę ważny jeżeli chcemy aby nasza toaleta była elegancka i praktyczna.
Przyjmując, iż grzejniki są analogicznej wielkości oraz są stworzone z tego samego materiału to grzejnikiem bardziej wydajnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki wyłącznie dogrzewa powietrze w ubikacji do temperatury, gdyż często wentylacja jest tak przygotowana, że do toalety nadchodzi gorące powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeżeli w toalecie są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest wyposażony w grzałkę umożliwiającą nagrzewanie pomieszczenia a także suszenie ręczników, także poza sezonem grzewczym. Dobierając grzejnik do toalety warto przeanalizować, czy zamiast drabinki nie kupić kaloryfera dekoracyjnego. Grzejniki wodne mogą być wyposażone w ekran, który oprócz roli dekoracyjnej, maskuje dodatkowo podłączenia do centralnego, oraz dodatkowo wzmacnia powierzchnię emitującą ciepło. Sytuacja ta jednakże ulega zmianie w przypadku, gdy na kratkę kaloryfera płytowego położymy zwilgotniały ręcznik. Zwykły grzejnik łazienkowy składa się z dwóch owalnych kolektorów (zrobionych albo ze stali bądź z aluminium), między jakimi instalowane są płaskie albo zaokrąglone rury. Kaloryfer natychmiast dostarcza ciepło oraz ogrzewa i suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe umożliwia przyjemne ciepło a także pomaga utrzymać stałą temperaturę nawet w przestronniejszych łazienkach.

Wybór optymalnego grzejnika łazienkowego umożliwi osiągnąć dodatkową powierzchnię na suszenie ręczników oraz ubrań przez cały rok oraz uatrakcyjnić wygląd łazienki. Kaloryfery ogrzewane gorącą wodą pochodzącą z instalacji centralnego ogrzewania to bardzo atrakcyjny sposób by podgrzać ubikację.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego oryginalny szaro – retro trend nada mieszkaniu unikalnego wyglądu. Możemy zdecydować się na taki rodzaj, który będzie wydajny, a zarazem idealnie zaadaptowany stylistycznie do naszej ubikacji. Taki grzejnik jest niezwykle potrzebny zwłaszcza jesienią a także wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy ogrzewania całego domu lub zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania pieca, a temp. na zewnątrz ma skłonności do wahań. Jeszcze bardziej popularne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzewczą jest czynnikiem funkcjonalnym i estetycznym łazienki. Decydując się na kaloryfer chromowany należy mieć świadomość, że powłoka chromowa obniża oddawanie ciepła około 25%, w związku z czym należy wyszukać urządzenie o szerszych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w kącie budynku (dwie ściany zewnętrzne) bądź na poddaszu użytkowym, a także wielkie okno w mieszkaniu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Estetyczny i praktyczny kaloryfer jest w stanie szybko przekazać ciepło, ogrzać i wysuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy ciepłą a także suchą podłogę oraz utrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w ogromnej łazience. Właściwy grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą toalety i działać bezawaryjnie przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to perfekcyjne rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez pełen rok, ale niestety eksploatacja takiego grzejnika nie należy do najtańszych.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *