Grzejniki łazienkowe – postaw na innowację!

Dobry kaloryfer powinien dawać ciepło, być ozdobą ubikacji i działać bezawaryjnie przez wiele lat. Dlatego dobór właściwego grzejnika jest naprawdę ważny jeżeli chcemy aby nasza toaleta była elegancka i praktyczna.
Przyjmując, iż grzejniki są analogicznej wielkości oraz są stworzone z tego samego materiału to grzejnikiem bardziej wydajnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki wyłącznie dogrzewa powietrze w ubikacji do temperatury, gdyż często wentylacja jest tak przygotowana, że do toalety nadchodzi gorące powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeżeli w toalecie są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest wyposażony w grzałkę umożliwiającą nagrzewanie pomieszczenia a także suszenie ręczników, także poza sezonem grzewczym. Dobierając grzejnik do toalety warto przeanalizować, czy zamiast drabinki nie kupić kaloryfera dekoracyjnego. Grzejniki wodne mogą być wyposażone w ekran, który oprócz roli dekoracyjnej, maskuje dodatkowo podłączenia do centralnego, oraz dodatkowo wzmacnia powierzchnię emitującą ciepło. Sytuacja ta jednakże ulega zmianie w przypadku, gdy na kratkę kaloryfera płytowego położymy zwilgotniały ręcznik. Zwykły grzejnik łazienkowy składa się z dwóch owalnych kolektorów (zrobionych albo ze stali bądź z aluminium), między jakimi instalowane są płaskie albo zaokrąglone rury. Kaloryfer natychmiast dostarcza ciepło oraz ogrzewa i suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe umożliwia przyjemne ciepło a także pomaga utrzymać stałą temperaturę nawet w przestronniejszych łazienkach.

Wybór optymalnego grzejnika łazienkowego umożliwi osiągnąć dodatkową powierzchnię na suszenie ręczników oraz ubrań przez cały rok oraz uatrakcyjnić wygląd łazienki. Kaloryfery ogrzewane gorącą wodą pochodzącą z instalacji centralnego ogrzewania to bardzo atrakcyjny sposób by podgrzać ubikację.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego oryginalny szaro – retro trend nada mieszkaniu unikalnego wyglądu. Możemy zdecydować się na taki rodzaj, który będzie wydajny, a zarazem idealnie zaadaptowany stylistycznie do naszej ubikacji. Taki grzejnik jest niezwykle potrzebny zwłaszcza jesienią a także wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy ogrzewania całego domu lub zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania pieca, a temp. na zewnątrz ma skłonności do wahań. Jeszcze bardziej popularne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzewczą jest czynnikiem funkcjonalnym i estetycznym łazienki. Decydując się na kaloryfer chromowany należy mieć świadomość, że powłoka chromowa obniża oddawanie ciepła około 25%, w związku z czym należy wyszukać urządzenie o szerszych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w kącie budynku (dwie ściany zewnętrzne) bądź na poddaszu użytkowym, a także wielkie okno w mieszkaniu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Estetyczny i praktyczny kaloryfer jest w stanie szybko przekazać ciepło, ogrzać i wysuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy ciepłą a także suchą podłogę oraz utrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w ogromnej łazience. Właściwy grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą toalety i działać bezawaryjnie przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to perfekcyjne rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez pełen rok, ale niestety eksploatacja takiego grzejnika nie należy do najtańszych.

You may also like...