Grzejniki łazienkowe – sprawdzamy opinie użytkowników

Dobrze dostosowany kaloryfer do desingu, funkcji a także wielkości toalety nie jedynie uatrakcyjni jej wizerunek, jednak przede wszystkim umożliwi jej wygodne, a także stworzy dodatkową powierzchnię na osuszanie ręczników a także ubrań przez pełen rok.
Przyjmując, że grzejniki są podobnej wielkości a także są stworzone z tego samego surowca to kaloryferem bardziej funkcjonalnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki wyłącznie dogrzewa powietrze w toalecie do temperatury, gdyż często wentylacja jest tak zrobiona, że do łazienki napływa ciepłe powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeśli w łazience są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest wyposażony w grzałkę pozwalającą na ogrzewanie pomieszczenia i osuszanie ręczników, także poza sezonem grzewczym. Dopasowując grzejnik do toalety warto rozważyć, czy zamiast drabinki nie zakupić grzejnika ozdobnego. Kaloryfery wodne mogą być zaopatrzone w ekran, jaki prócz kwestii dekoracyjnej, maskuje dodatkowo podłączenia do instalacji, a jednocześnie wzmacnia powierzchnię emitującą ciepło. Sytuacja ta natomiast ulega zmianie w przypadku, gdy na kratę kaloryfera płytowego położymy wilgotny ręcznik. Standardowy grzejnik łazienkowy składa się z dwóch długich kolektorów (zrobionych albo ze stali albo z aluminium), pomiędzy którymi montowane są płaskie lub zaokrąglone rury. Grzejnik ekspresowo wytwarza ciepło oraz podgrzewa i suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe daje przyjemne ciepło a także ułatwia podtrzymać stabilną temperaturę nawet w większych łazienkach.

W praktyce grzejniki łazienkowe są niesłychanie często niedocenianym składnikiem aranżacyjnym. Montując grzejnik płytowy bez problemu możemy podgrzać naszą toaletę, podczas gdy nasze ręczniki powoli się suszą.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego oryginalny szaro – retro kierunek nada mieszkaniu oryginalnego wyglądu. Możemy zdecydować się na taki model, który będzie funkcjonalny, a zarazem dobrze dostosowany stylistycznie do naszej łazienki. Taki kaloryfer jest niezwykle przydatny zwłaszcza jesienią oraz wiosną, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego domu czy zaczynamy stopniowo rezygnować z uruchamiania pieca, a temp. na dworzu ma tendencje do wahań. Jeszcze bardziej powszechne staje się ogrzewanie podłogowe, przy jakim grzejnik poza funkcją grzewczą jest czynnikiem funkcjonalnym i estetycznym łazienki. Decydując się na grzejnik chromowany powinniśmy mieć wiedzę, że powłoka chromowa utrudnia oddawanie ciepła około 20%, w związku z czym należy wybrać grzejnik o większych gabarytach. Większa powierzchnia łazienki, usytuowanie jej w kącie domku (dwie ściany zewnętrzne) lub na poddaszu użytkowym, a także wielkie okno w pomieszczeniu wymaga dodatkowo innego źródła ciepła. Luksusowy i praktyczny grzejnik jest w stanie błyskawicznie przekazać ciepło, ogrzać oraz osuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy przyjemną oraz suchą podłogę i podtrzyma stabilną, komfortową temperaturę nawet w wielkiej toalecie. Właściwy grzejnik powinien dawać ciepło, być dekoracją toalety a także pracować bezusterkowo przez wiele lat. Powiązanie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to perfekcyjne rozwiązanie grzewcze do toalety. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w łazience przez pełny rok, ale pechowo eksploatacja takiego grzejnika nie należy do tanich rozwiązań.

You may also like...