Inteligentny dom – postaw na innowację!

Inteligentny dom, wydawać się może, iż to komfort dla milionerów – natomiast nic bardziej mylnego! Pomysł inteligentnego domu kosztuje kilka tysięcy a jego realizacja może następować etapami.
Dzięki funkcji przypisywania klawiszy do grup elementów oświetlenia, operowanie światłem w całym budynku jest wiele praktyczniejsze. Stawiając na budynek z szeroką automatyką będziesz mógł manipulować żaluzjami, markizami, światłem, bramą garażową, bądź wjazdową nie ruszając się z fotela. Korzyścią z stosowania inteligentnego systemu jest możliwość dodania w dowolnej chwili nowego urządzenia. Dzięki własnym ustawieniom, taki dom dopasowuje się do naszego rytmu życia. Pomaga oszczędzać czas oraz pieniądze i śledzić to, co się w nim dzieje podczas naszej absencji. Czujemy się, więc dzięki niemu solidnie i wygodniej. Budząc się w środku nocy wychodzimy na przedpokój. Nasz ruch dostrzega czujka ostrzegawcza, natomiast system wie, iż początek ruchu przypadł wewnątrz domku i był poprzedzony otwarciem drzwi w sypialni. System wie także, iż z powodu nocnej pory, w budynku jest ciemność oraz po to aby nas nie oszołomić włączy światło tylko na 60% mocy. Po znalezieniu przez czujkę ruchu w holu na parterze, ogrzewanie nadal zostanie w trybie Noc, gdyż system jest dostosowany z aktualnym kalendarzem dnia oraz wie, iż budzik jest ustawiony na określoną godzinę. Wracając do sypialni gasimy całe oświetlenie jednym klawiszem, a system alarmowy po upływie paru minut przechodzi do trybu czuwania. Trudno odpowiedzieć bezpośrednio na pytanie, ile kosztuje taki czy inny system, bo (nie licząc planu, jaki zawsze powinien kosztować kilka tysięcy złotych, jednak kwota ta może być zwracana po zakupie instalacji) każdy system ma inne motywy, a zatem i koszty składowe.

W obecnych czasach inteligentne apartamenty to już norma. Coraz więcej osób stawia na nowoczesne rozwiązania i apartamenty, które można obsługiwać z smartfona.
Jeśli nie chcesz inwestować w generalny remont balkonu i całą wymianę płytek balkonowych, ich wygląd jest odpowiedni (są dobrze przyklejone, niepopękane, nie przepuszczają wody), a jedynie ich estetyka i stary już fason podlegają dyskusji, można wybrać bardzo popularną i nie drogą wersję odnowienia posadzki na balkonie za pomocą sczepianych ze sobą podestów z drewna. Ich koszt nie jest wysoki, natomiast z montażem bez trudności poradzimy sobie własnoręcznie. Różne możliwości ułożenia drewnianych podestów dadzą pełne pole do popisu i możliwość częstej wymiany aranżacji posadzki na balkonie. Po sezonie wystarczy podesty zdjąć z posadzki tarasu (nie są mrozoodporne) i przechować w domku do kolejnej wiosny. Kiedy posadzka na tarasie nie wymaga całkowitej zmiany, a uszkodzone są tylko poszczególne płytki, warto poddać naprawy jedynie trefne sztuki. Jak to zrobić? Wystarczy precyzyjnie usunąć okalającą uszkodzony kafel spoinę, następnie za pomocą młota i dłuta finezyjnie rozbić płytkę i wyciągnąć połamane kawałki. Po uprzątnięciu podłoża spod wyciągniętej płytki i zabezpieczeniu go zaprawą uszczelniającą, możemy przykleić nową płytkę. Na balkonach, na jakich panuje półcień, temperatura jest bardziej stała, a powietrze nie tak wysuszone. Ziemia w skrzynkach i doniczkach dłużej zatrzymuje wilgotność. Roślin nie trzeba tak często podlewać jak na tarasach południowych, niezwykle nasłonecznionych. Planując aranżację balkonu nie sposób zapomnieć o polskim kimacie. Niestety, nie mamy tego szczęścia, by radować się ładną pogodą przez cały rok. Nawet, jeśli Twój balkon jest zadaszony, powinieneś się przygotować na deszcz. Dlatego bardzo ważne jest, aby swój balkon aranżować dobrym produktami doskonałej jakości. Przy projektowaniu zieleni kieruj się warunkami panującymi na Twoim balkonie, przede wszystkim weź pod uwagę słońce. Ważne jest także, czy jest tam wietrznie, czy też nie. To zawęzi wybór roślin, jednak wciąż będzie on spory. Dla wprowadzenia ładu zawęź go jeszcze bardziej, na przykład do gatunków kwitnących tylko na żółto, biało czy czerwono, bądź do pelargonii, traw czy pnączy. Możesz również niczego nie siać ani nie sadzić, a po prostu wystawić na zewnątrz drzewka cytrusowe, jakie uprawiasz w domu. Projektów nasuwa się bardzo dużo, jednak moim zdaniem aranżacje balkonu powinno się dobrze przeanalizować.

You may also like...