Kabiny prysznicowe – co musisz wiedzieć?

Nowatorskie technologie z impetem pojawiły się na salonach łazienkowych. Warstwy ochronę, dedykowane technologie chromowania elementów – Zobacz, na co powinieneś zwrócić uwagę!
Dalej zależnie od powierzchni toalety, jej projektu należy ustalić czy ma to być kabina uchylna czy otwierana. Ponadto kabina prysznicowa powinna nawiązywać optycznie do całej aranżacji wnętrza, jego stylizacji. Kluczową cechą jest również dobre wykonanie – kabina prysznicowa to towar przewidziany na wiele lat używania. Łatwość sprzątania uwzględniono już na poziomie przygotowywania, lub również użycie wyłącznie górnej bieżni. Eliminujemy w ten sposób miejsca trudne do czyszczenia, podatne na zanieczyszczenia czy zakamienienie. Mając na uwadze codzienną eksploatację warto przemyśleć wykorzystanie hydrofobowej warstwy na powierzchniach szklanych ułatwiającej mycie i ograniczającej odkładanie się wapnia. Również przy kabinach jak i drzwiach prysznicowych ważnym kryterium może być też jakość drzwi, zazwyczaj większe w modelach uchylnych, które wymagają jednak szerszej powierzchni. Jeśli chodzi o pozostałe funkcje kabin, często całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, prócz standardowej słuchawki prysznicowej, mają kran (taki, jak w wannie), deszczownicę umieszczoną do sufitu, a nawet specjalny panel do masażu pleców. Jeśli natomiast do zwykłej kabiny chcemy dokupić dodatkowo panel zarządzania z hydromasażem, zapłacimy za niego od około 500 zł do nawet 10 000 zł. W przypadku bardziej kosztownych paneli możemy liczyć na specjalne funkcje, takie jak termostat, radio, alarm bądź podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy albo droższy model, w zależności od założonych przez nas kosztów. Należy jedynie pamiętać, że wybór tradycyjnych wymiarów i fasonów jest wielki, natomiast niestandardowych – ograniczony.

Nowoczesne, wygodne, nowoczesne a także przystosowane do toalety. Takimi słowami można nazwać nowoczesne kabiny prysznicowe, jakie można nabyć w większości sklepów.
Niezależnie od użytego materiału, samo wykończenie może być dowolne. Można więc zdecydować się na ścianki transparentne jak także matowe, z nadrukiem lub gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe czy brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje niewielkich łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika budowana jest na prawidłowo zorganizowanej podłodze. Dzisiaj jest to niezwykle modne rozwiązanie, które nie pogarsza estetyki toalety a także pozwala wizualnie ją powiększyć. Stanowi to także często wybierane rozwiązanie, jeżeli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak naprawdę nie ma już konieczności obudowywania ścian kabiną. Kłopotliwe może być samo zorganizowanie dobrej posadzki, jaka musi być w pełni chroniona przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są również syfony prysznicowe, co może przysparzać kłopoty przy naprawie oraz czyszczeniu. Zamiast za każdym razem likwidować skutki zabrudzeń, należałoby już na starcie zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Pomoże w tym hydrofobowa powłoka, która skutecznie uniemożliwi przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią powłoki. Dzięki temu prysznic będzie dłużej schludny. Uczeni zaprojektowali taką technikę, dzięki analizie liści lotosu. Pomimo tego, iż rosną one w zamulonej wodzie, zawsze są czyste oraz suche. Nie przylega do nich brud, oraz powstałe zabrudzenia z dużą łatwością czyści wiatr i deszcz. Również w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uznawany za znak higieny.

You may also like...