Miski WC – luksus dla każdego?

Dzisiaj, gdy ktoś remontuje ubikację i chce to wykonać tanio, praktycznie zawsze wybiera kompakt WC. Natomiast czy rozwiązanie tańsze jest rowiązaniem lepszym. Osobiście myślę, iż lepiej jest wydać więcej i prócz praktyczności radować się także wysoką estetyką.
Dzisiejsze miski WC cechują się wyjątkową stabilnością, trwałością oraz łatwym montażem. Idealnie pasują do łazienek klasycznych, jak i tych zaaranżowanych w stylu nowoczesnym. Z racji na różnorodne kształty oraz odmienny wygląd każdy może wyszukać rozwiązanie przystosowane do jego potrzeb i preferencji. System pozwala na oszczędność wody nawet 30% a także łatwe sprzątanie bez użycia silnych preparatów chemicznych, dzięki czemu dbamy o otoczenie i zmieniamy nasz styl życia na EKO. To nowe bezrantowe rozwiązanie spełnia kryteria użytkowników szczególnie dbających o higienę łazienki. Na rynku możemy spotkać różne typy misek oraz klawiszy spłukujących. Samą pokrywę stelaża możemy dowolnie wykończyć zgodnie z kompozycją wnętrza toalety. Wnętrze miski WC bardziej przypomina prostą do utrzymania w czystości umywalkę lub bidet, niż znane nam dotychczas misy WC. Stanowi to rozwiązanie szczególnie rekomendowane do mieszkań nowoczesnych. Sprawdzi się także w pomieszczeniach o niewielkim metrażu, bo wizualnie zwiększa powierzchnię. Z racji na brak styczności z podłożem mycie toalety jest dokładniejsze, przyjemniejsze i przebiega sprawniej. Opisując deski nie mogliśmy zapomnieć deskach samoopadających. To rozwiązanie staje się już standardem a także używane jest w większości przypadków. Wolnoopadająca deska sprawia, iż nie trzeba martwić się niemiły hałas powiązany z uderzeniem pokrywy o muszlę. Starczy lekko pchnąć, aby deska zamknęła się sama, cicho a także bezpiecznie!

Miski podwieszane dobrze sprawdzają się w niekonwencjonalnych wnętrzach, w których ważną rolę mają rozwiązania nietuzinkowe a także niezwykle estetyczne. – Montaż z zastosowaniem stelaża podtynkowego umożliwia na zamaskowanie zbiornika oraz poprawę estetyki toalety.
Nowoczesna misa WC wisząca stanowi wyposażenie nowoczesnej a także w pełni funkcjonalnej łazienki. Jej mocna bryła posiada minimalistyczną linię, odpowiadającą aranżacji właściwej ze współczesnymi nurtami. Miska WC przeznaczona jest do umocowania na ścianie, przez co posiadasz łatwy dostęp do posadzki – to ułatwia zachowanie jej w higienicznej czystości. Brak otworów montażowych, a co za tym idzie zakamarków sprawia, że utrzymanie czystości jest jeszcze prostsze. Świetny design w połączeniu z najwyższym stopniem czystości to tylko niektóre korzyści wynikające z bezrantowej miski wc. Miski WC są umieszczane na ścianie. Spłuczka jest zamaskowana w instalacji podtynkowej, a widoczny jest jedynie przycisk spłukujący. Dużą korzyścią podwieszanych misek WC jest to, że szczególnie łatwo jest wyczyścić posadzkę pod toaletą. Ponadto można ją zamontować na większej wysokości, dzięki czemu są dobrym rozwiązaniem dla osób wysokich Miska wc bez kołnierza to przede wszystkim duży krok w kierunku dbałości o higienę. Wszyscy wiemy, iż toaleta, a szczególnie sedes to zgromadzenie bakterii. Kołnierz w wc utrudnia precyzyjne czyszczenie i zdezynfekowanie tej części miski, która jest niezauważalna dla oka, a w jakiej gromadzi się wiele baterii. Dobry płyn oczyszczający oraz szczotka niewątpliwie ułatwią umycie powierzchni, do jakich można łatwo dotrzeć. Niestety pod kołnierzem znajdują się takie miejsca, których nie wyczyści nawet szczotka – ze względu na skomplikowany dostęp. Kołnierz w misie wc ma za zadanie zapobiegać wylewaniu się wody podczas spłukiwania, a także usprawniać jej rozprowadzanie. Woda wpływa pod kołnierz a także w zależności od ilości jej zużycia, spłukuje wyłącznie część miski. Ten nierównomierny przepływ sprawia, że brud zgromadzony pod kołnierzem jest niemożliwy do usunięcia. Natomiast miska bezkołnierzowa, zwana też bezrantową ma specjalne, wyprofilowane kanały (wyżłobienia), jakie zapewniają swobodny przepływ wody po całym obwodzie wc. Woda płynie przez kanał oraz równomiernie spłukuje wc nie zostawiając w nim żadnych bakterii.

You may also like...