Parawany nawannowe – sprawdź wady i zalety!

Kryterium, jakim powinniśmy się kierować, wybierając parawan prysznicowy do wanien prostokątnych, jest wysoka jakość produktu i przystępna cena, co niestety nie zawsze idzie w parze.
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią czy na innych typowych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa sztucznego będzie najlżejszy, co świetnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej oraz uchylnej. Parawany nawannowe robione są ze szkła wzmacnianego bądź z szyb polistyrenowych (to bezpieczne materiały). Decydując się na parawan należy także dostosować do niego optymalną wannę – musi mieć gładką powierzchnię górną żeby można było prosto składać parawan a także prawidłowe wypłaszczenie dna aby umożliwić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to hipotetycznie konieczne, ale żeby mieć pewność, że gotowy parawan będzie doskonale dopracowany, warto kwestię dopasowania rozmiaru powierzyć profesjonalistom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania konkretnej powierzchni w celu zapewnienia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, że na powierzchni szklanej pozostają zacieki z wody – należałoby wówczas zakupić parawan na wannę konserwowany dodatkową warstwą, która uniemożliwi osadom gromadzenie się oraz równocześnie uprości mycie. Parawan nawannowy to eleganckie oraz nowoczesne rozwiązanie dla osób ceniących czystość łazienki a także schludny design. Możemy wybrać parawan nawannowy prawy lub lewy w zależności od strony, z której będzie umieszczany. Parawan składa się z jednego nieruchomego oraz pojedynczego ruchomego modułu, jaki można odchylić do wewnątrz nad wannę bądź na zewnątrz do ściany. Jeśli już pojawi się osad – optymalnie jest myć parawan nawannowy profesjonalnymi środkami czystości, jakie nie zniszczą powierzchni. Pytajmy ekspedientów o rozciągliwą listwę, dzięki której skrzydło będzie przystawało do wanny, gdy parawan jest rozłożony. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej umyć parawan), a przy tym wyglądają znacznie ładniej i delikatniej.

Użycie parawanów nawannowych to konsensus pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową, zatem jeżeli w trakcie projektowania wymarzonej łazienki połowa lokatorów chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się doskonale.
Relatywnie najmniej popularnym rodzajem pośród tego gatunku asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na surowiec, z jakiego parawan jest zrobiony, wycierajmy jego nawierzchnię do sucha po każdorazowym użyciu prysznica czy po kąpieli. Należałoby natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego i cenionego producenta co zapewni nam, iż artykuł będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy zrobić na wymiar u producenta bądź szklarza. Dużo tańsze, jeżeli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest idealnym sposobem na to, żeby łazienka wyposażona była zarówno w wannę, jak i natrysk. Bez względu na materiał, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan przydymiony lub z nadrukiem – będzie bardziej widoczny a także przez to nie będziemy w niego się uderzać. Szyny parawanów nawannowych przeważnie osadza się na wannie oraz ścianach, niektóre z nich są montowane na wannie, na suficie oraz po bokach – dzięki temu przestrzeń kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeżeli lubimy nowości poszukujmy ciekawych projektów parawanów bezramowych, jeśli zaś planujemy mieć eleganckie wnętrze łazienki, korzystne dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Kluczowe jest również, czy parawan nawannowy posiada warstwę zapobiegającą zanieczyszczeniom oraz zaciekom oraz czy wolno wypiąć drzwi do sprzątania. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z pojedynczego bądź paru elementów i tak jak przesuwne pasują do każdego typu wanny. W zależności od wybranego typu, rozsuwane parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu lub siedmiu ramion. Rozwinięty parawan winien zostać ustawiony tak, aby profile dolne znajdowały się nad rantem wanny, co zapewni odpowiednie działanie uszczelki. Parawan nawannowy to znakomity kompromis, który uszczęśliwi wszystkich mieszkańców i pozwoli zaspokoić każdy łazienkowy kaprys.

You may also like...