Płytki łazienkowe – zobacz, co musisz wiedzieć!

Łazienka jest miejscem niezwykłym, dlatego należałoby w niej zadbać o każdy detal. Płytki łazienkowe bez wątpienia posiadają wpływ na jej ogólny charakter, więc ich wybór należy odpowiednio przemyśleć.
Dzięki wykorzystaniu płytek rektyfikowanych przestrzeń zyskuje wrażenie jednakowej tafli, co dodaje wnętrzu szyku i elegancji. Dobór tego gatunku płytek ma też szczególnie uzasadnienie, jeśli zależy nam na zaznaczeniu innowacyjnego charakteru pomieszczenia albo jak posiadamy niewielką łazienkę, którą chcemy optycznie powiększyć. Do ozdabiania ścian oraz podłóg w łazience bardzo dobrze potwierdzają się gresy są one, bowiem mało nasiąkliwe, trwałe na uderzenia, wycieranie oraz wszystkie zarysowania, są również antypoślizgowe. Płytki łazienkowe częstokroć oczyszczane są intensywnymi detergentami, zatem zwracaj uwagę, aby wybierać płytki odporne na zasady i kwasy. Ceramika łazienkowa pełni obecnie nie tylko rolę użytkową, to jednocześnie forma ekspresji artystycznej, zapewniająca ekspertom niemal nieograniczone pole do popisu w aranżowaniu łazienek. Oryginalna oraz oszczędna stylistyka płytek nawiązuje do świata przyrody, przywołując na myśl wulkaniczne krajobrazy. Charakterystyczny rodzaj i porowata faktura płytek nasuwają skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl podróż do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne również pozwolą Ci stworzyć spójną i niezwykle praktyczną dekorację otoczenia – wybierz wzory idealnie trafiające w Twój styl! Atrakcyjny efekt dekoracyjny daje użycie mozaiki w formie małych prostokątów, rombów, kamieni o stosunkowo wyjątkowych kształtach albo kwadratów. Wyjątkowo ponadczasowym, a jednocześnie oryginalnym nurtem, jest wybór płytek łazienkowych odwzorowujących drewno czy kamień. Taka terakota na pewno nie wyjdzie z mody po kilku sezonach, a dodatkowo prezentuje się rzeczywiście efektownie.

Decydując się na nieszablonowe płytki ceramiczne do toalety nie sposób zapomnieć o wymaganiach. Warto przypomnieć, że chodzi tu o wymagania ścieralności stawiane przede wszystkim płytkom podłogowym.
Trudno sobie wyobrazić, że płytki łazienkowe będziemy zmieniać co rok. Na szczęście modne trendy w ich obszarze utrzymują się trochę dłużej. Mali użytkownicy także potrzebują mieć ubikację dostosowaną do ich wieku bądź wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny dlatego ograniczać się wyłącznie do wanny, w której będą mogły się pluskać. Warto pomyśleć o ułatwieniach, dzięki jakim dzieci nauczą się samodzielnie korzystać z toalety. Salony kąpielowe to gatunek przestrzennych, nowoczesnych łazienek, które przeważnie znajdują się blisko sypialni czy są z nią połączone. W tak dużym wnętrzu posiadamy duże pole do popisu pod względem aranżacji. Pamiętajmy, że toalety są pomieszczeniami o podniesionej wilgotności powietrza. Podłogi niejednokrotnie będą zalewane oraz narażone na absorpcje wody. Kafelki wchłaniające wilgoć potrafią być atakowane przez grzyby i pleśń, a ich wytrzymałość będzie znacznie mniejsza. Dlatego poleca się kupno materiałów o niskim czynniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im niższe oznaczenie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie mniejsza. Toaleta jest pomieszczeniem, w jakim szczególnie ważne będzie utrzymanie schludności i czystości, dlatego także płytki łazienkowe powinno czyścić się gładko. Warto jednakże mieć na uwadze fakt, że pod naciskiem wilgotności może trochę zmieniać kolor. Zdarza się, bowiem, iż w wyniku codziennej eksploatacji graniczące ze sobą płytki zaczną oddziaływać na siebie a także pękać. Zdarza się to wyjątkowo często w przypadku nietypowych warunków atmosferycznych, panujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich uznaje się także np. ogrzewanie podłogowe.

You may also like...