Jak samodzielnie zaaranżować poddasze!

Niewątpliwie najpopularniejszym sposobem użycia poddasza stanowi zaaranżowanie tam sypialni. Wszechobecne skosy oraz elementy konstrukcyjne wydają się efektywnie utrudniać okazję innego wykorzystania.
Na poddaszu równie dobrze można przygotować dodatkowe sypialnie, toaletę, bądź tradycyjny schowek. Do wykonania wstępnego kosztorysu wskazane będzie odpowiedzialne obliczenie rozmiarów całego wnętrza. Skosy są nieodłącznym aspektem większości pomieszczeń urządzanych na poddaszu. Jednak ich zagospodarowanie jest trudne. To powszechne, jednak złe myślenie, zwłaszcza w przykładzie poddasza małego bądź stanowiącego jedno wnętrze. Chcąc spożytkować ustronność oraz miły charakter poddasza, możemy zaaranżować w nim biblioteczkę wraz z miejscem do lektury. W tym projekcie warto zamówić zrealizowanie regałów na lektury przystosowanych do skosów. Dzięki temu doskonale wykorzystamy wszelkie zakamarki, a rodzinna biblioteczka nabierze unikatowego charakteru. Aranżując zakątek do czytania, bezwzględnie musimy pamiętać o odpowiednim świetle, które nie będzie męczyło oczu. Nieszczelny, przeciekający dach może być początkiem dużych kłopotów. Dzieje się tak dlatego, że poddasze to specjalna przestrzeń, jaka jest przede wszystkim narażona na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Dodatkowo, jeśli na poddaszu zamontowano zamknięte okna, to para woda gromadzić się będzie na ściankach oraz stropie w konsekwencji, czego w pomieszczeniu może pojawić się grzyb. Należy tez pamiętać o drewnianych elementach konstrukcji, które wymagają właściwej termoizolacji poddasza. Większość poddasza może być niedostatecznie oświetlona, część natomiast wręcz odwrotnie. Biurko powinno natomiast być tam, gdzie przez większą część dnia nie będzie problemu ze światłem dziennym. Dodatkowo, w takim układzie, warto również pamiętać konieczności doposażenia okien w rolety bądź zasłony. Dzięki temu nie będzie kłopotu z letnim, silnym słońcem wdzierającym się przez okna.

Sypialnia na poddaszu to prawdziwe szczęście. Należy je odpowiednio zaaranżować, nie marnując żadnego metra. Można to zrobić np. dzięki pomalowaniu skośnych ścian dokładnie ponad łóżkiem oraz sufitu, na ulubiony odcień. A dzięki temu już zawsze będziecie wstawać wyłącznie dobrą nogą.
Żeby poddasze mogło być oddane do adaptacji na poddasze funkcjonalne trzeba wykonać zmiany sposobu korzystania obiektu budowlanego. Bez względu na to w którym fasonie będzie twój pokój na poddaszu, zastanów się nad wykorzystaniem dostępnych punktów konstrukcji dachu, jako punktu dekoracyjnego – jeżeli twoje poddasze ma widoczne krokwie, nie chowaj ich! Okna dachowe warto urządzić w radiowe sterowanie oknem a także dodatkami za pomocą pilota albo przełącznika naściennego. Aranżując lokum na poddaszu powinniśmy zwrócić uwagę na umieszczenie mebli. Ich rozdysponowanie zależne jest od wysokości skosów. Wyższe partie poddasza to idealne miejsce na ustawienie łóżka. W ten sposób przy wstawaniu, unikniemy przypadkowych zderzeń z stropem. Jak już wiemy, którą funkcje przejmie nasze poddasze, to najważniejsza w dalszym kształtowaniu jego właściwej aranżacji jest analiza wnętrza, zebranie wymiarów, spisanie korzyści a także najbardziej skomplikowanych do urządzenia miejsc. Nikt nie twierdzi, iż powierzchnia pod skosem łatwo zaprojektować, a jeszcze łatwiej umeblować, stąd warto zdecydować się na meble na wymiar, jakie bez problemu dobierzemy do wszystkich narożników, obniżeń, skosów a także przestrzeni pod oknami. Skosy powszechnie nie należą do najprostszych powierzchni do aranżacji a także adaptacji, jednak jest kilka wskazówek i stałych, jakich przestrzeganie zdecydowanie ułatwi nam aranżację poddasza. Nim jednak podejdziemy do działania, musimy przeprowadzić gruntowną ocenę poziomu technicznego budynku, a następnie zdać sobie na pytania, czy jesteśmy w stanie ów remont przygotować i czy będzie nam się to rzeczywiście opłacało.

You may also like...