Schody drewniane – innowacja w twoim mieszkaniu!

Schody to niesamowicie istotny czynnik aranżacyjny każdego domu. Wybór jest szeroki, zatem przed nabyciem należy wykonać analizę naszych potrzeb a także kosztów, by zapobiec rozczarowania.
Schody drewniane są elementami budynku umożliwiającymi przechodzenie między kondygnacjami. Mogą stanowić konstrukcję samonośną lub zostać przymocowane na wylewce betonowej. Do wykonania schodów głównie stosuje się drewno rodzime (np. dąb, buk, wiśnia). Najdroższe w wykonaniu, wyrafinowane schody powstają z drzewa egzotycznego (np. banki rai, teak, eukaliptus). W przypadku schodów drewnianych bardzo ważna jest ich impregnacja – na rynku dostępne są dwa rodzajów lakierów – rozpuszczalnikowe oraz wodne. Pierwszy typ jest produkowany na bazie rozpuszczalników ropopochodnych, zaś drugi na bazie wodny pitnej. Zarówno lakiery rozpuszczalnikowe, jak i lakiery wodne mogą występować w modelu matowym, jak również błyszczącym, tworząc na warstwie schodów oczekiwaną warstwę. Lakier błyszczący jest wyraźnie bardziej efektowny oraz pasuje do eleganckich, niekonwencjonalnych wnętrz, należy jednakże pamiętać, iż każde zarysowania oraz wady jego powierzchni będą podwójnie widocznie. Należałoby zastanowić się przede wszystkim, czemu schody służą. W domu wchodzi się po nich na wyższe piętro wiele razy dziennie. Korzystają z nich zarówno dorośli, jak i osoby stare, niejednokrotnie niepełnosprawne, a także najmłodsi. Z jednej strony budowa musi być wytrzymała na wieloletnie obciążenia, a z innej właściwie zabezpieczona przed upadkiem z dużej wysokości.

W sferze aranżacji mieszkań proste rozwiązania przeważnie są najlepsze a także przynoszą najbardziej niesamowite rezultaty. Powyższe twierdzenie sprawdza się znakomicie w tematyce schodów wykonanych z drewna.
Projektując schody należałoby skorzystać z usług architekta wnętrz, który ułatwi urządzić optymalnie dowolną powierzchnię. Moim zdaniem najlepiej jest postawić na wzorową jakość i solidność, więc do produkcji naszych schodów należy dobrać solidne drewno suszone odpowiedniej wilgotności. Dopiero tak dopasowany naturalny surowiec będzie właściwie trwały i odporny, co przełoży się na dziesiątki lat bezawaryjnej eksploatacji schodów. Zwłaszcza rekomendujemy schody z drzewa dębowego a także bukowego, jakie charakteryzują się dużą twardością, solidnością oraz odpornością na wycieranie. Godną polecenia ofertą są zarówno schody jesionowe, które realnie nie ustępują dębowym oraz bukowym pod względem wytrzymałości, a charakteryzują się dodatkowo oryginalnym ubarwieniem a także prążkowaną fakturą. Koszt schodów jest bardzo różny, zależnie od modelu i rozmiarów oraz dobranych materiałów wykończeniowych. Niezwykle kosztowne może być np. drewno egzotyczne na stopnie. Niewątpliwe najtańszym wyjściem będą schody wewnętrzne z drewna jodłowego albo sosnowego. Wielkim zainteresowaniem cieszą się schody na konstrukcji, które doskonale prezentują się w wnętrzach nowoczesnych. Wybierają schody do naszego mieszkania należy także uwzględnić ogólny Wygląd całej kompozycji tak by schody do niej pasowały. Schody są lekkie i nie zabierają wizualnie zbyt dużo powierzchni, przy czym nadają mieszkaniu unikalnego klimatu, zatem warto w nie zainwestować.

You may also like...