Sprawdź jak urządzić łazienkę w czerni!

Barwy ciemne sprawiają poczucie prywatności, a zestawiane z bielą nadają rytm oraz dynamiczność. Takie połączenie może być korzystne, jeżeli kochamy silny kontrast odcieni.
Powiązanie szarości oraz czerni jest niezwykle popularne nie wyłącznie w aranżacji pokoju czy kuchni. Coraz częściej oraz umiejętnie wkracza także do naszych łazienek. Ponieważ czarny kolor wizualnie zmniejsza wnętrza, a biały je uwydatnia to zestawienie odcieni sprawdzi się także w średnich jak i przestronnych toaletach. Wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni pomieszczenia a także jego układu. Do małych łazienek i WC wystarczą umywalki szerokości 40 cm, podwieszane do ściany, a nieraz nawet kątowe, jakie zajmują trudne do wykorzystania miejsce. Coraz częściej odchodzi się od typowej kabiny prysznicowej na myśl kabin gatunku walk-in, które zrobione są z oszklonych ścian, montowanych bezpośrednio w podłodze z odpływem linearnym, co w efekcie nie wymaga montażu tradycyjnego brodzika. Przy takim rozwiązaniu toaleta od razu zyskuje na innowacyjności. Przeszklony natrysk z zastosowanym odwodnieniem liniowym widocznie oddziela w łazience przestrzeń mokrą od suchej, oraz tym samym nie ogranicza niezbędnej przestrzeni.

Biało czarna łazienka to wyzwanie, ale także doskonała zabawa, która zapewnia nam niezapomnianą kreatywną przeprawę. Nie każdy lubi takie odcienie i warto spróbować dopasować je pod wszystkich lokatorów.
Szarość oraz czerń to kolory przeciwne. W współzależności od preferencji można wybrać zestawienie z większością bieli (wtenczas toaleta będzie jaśniejsza) lub z przewagą czerni (taka łazienka będzie wysoce tajemnicza, w nastroju artystycznym). W dowolnej wersji to połączenia niezwykle modne oraz ponad czasowe. W dużych salonach kąpielowych można śmiało postawić większą umywalkę podwójną albo dwie mniejsze – najlepiej jedną przy drugiej. Czerń jedynie w postaci blatu, uchwytów, ramy i akcentów na posadzce. Czerń pozwala nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju a także bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą spowoduje, że przestrzeń nie będzie monotonna. To od naszego humoru będzie zależało, czy skupimy się w danym czasie na intymnej czerni, bądź orzeźwiającej bieli. Dzięki temu prosta toaleta dynamicznie reaguje na nasze potrzeby. Czarna łazienka to nie jest rozwiązanie łatwe, kompletne i korzystne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet doskonale urządzona łazienka w takiej tonacji odnajdzie swoich zdecydowanych przeciwników. Wynika to z indywidualnej percepcji kolorów a także zainteresowań. Wrażliwe osoby mogą poczuć się przygnębione i osaczone w takim pomieszczeniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się oraz zrelaksują. Obojętnie od kolorystyki czarnej, białej bądź wielobarwnej, niewielkie pomieszczenie można zorganizować tak, żeby optycznie wydawało się większe. Nie musisz więc rezygnować z ciemnych odcieni aranżując małą ubikację. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie kłopotliwe do sprzątania w łazience są zakątki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi meblami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Więc na poziomie planu warto zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod które zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile przestrzeń na to pozwala, należałoby postawić w takim miejscu, żeby z obu stron posiadać do niej swobodny dostęp. Wanna winna mieć zabudowę pełną, by nie mógł się pod nią zbierać kurz lub być jej całkowicie pozbawiona, co uprości mycie posadzki. Decydując się na czarno-białą ubikację, by nie była zbyt monotonna, warto postawić na różnorodność wzorów. Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, iż mimo braku jasnych odcieni, Wasze mieszkanie będzie miało niepowtarzalny klimat.

You may also like...