Styl industralny – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Jeżeli lubisz eksperymenty i jesteś osobą dzielną nurt industrialny jest tym, czego szukasz! Czytaj dalej oraz dowiedz się więcej jak wykonać wnętrze w tym stylu.
Duże powierzchnie, wysokie loftowe mieszkania oraz minimalistyczne dekoracje – oto fundamentalne cechy stylu industrialnego. Styl przemysłowy znakomicie sprawdza się we pomieszczeniach loftowych, ale możesz go także użyć w kawalerce, gdzie przestrzeń jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała niesłychanie szykownego wyglądu, meble z recyklingu można wymieszać z minimalistycznym wyglądem z najwyższej półki. Jeśli już znamy, jakie są podstawowe właściwości stylu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Ciężko powiedzieć, czy posiadamy większe skłonności do eksperymentowania we mieszkaniach czy desperacko pragniemy odmienić otoczenie na oryginalniejsze i bardziej kuszące. Warto zadbać o to, aby elementy o podobnych wartościach pojawiały się w całym mieszkaniu. Planowanie mieszkań w stylu industrialnym to „integrowanie”, dlatego konkretne powierzchnie nie powinny się od siebie separować co sprawia, że wzrok płynnie porusza się po całej przestrzenni nie natykając się na wyraźne granice wizualne. Styl przemysłowy tworzą w znacznej mierze obszerne, wysokie oraz surowe przestrzenie, najlepiej uzupełnione wielkimi oknami. Fason przemysłowy jest dla tych, którzy poszukują oryginalności a także czegoś, co odbiega od tradycyjnych mieszkań z spisów meblowych. Kierunek ten urodził się w Nowym Jorku, gdzie pod naciskiem recesji rozpoczęto masowo zamykać manufaktury a także magazyny. Aby pomieszczenie było dobrze oświecone oraz wpasowało się w styl przemysłowy, zrezygnuj z firan a także zasłon ozdabiających okna. Meble oraz dodatki należy zawsze dostosowywać rozsądnie a także myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej oraz domowników. Salon w stylu industrialnym winien być podtrzymany w chłodnej, obiektywnej barwie – na miejscu będą szarości, chłodne beże, czerń i biel. Fason przemysłowy we pomieszczeniach zauważalny jest głównie na ścianach – pokochaliśmy cegłę, beton i zimne odcienie farb. Beton- we pomieszczeniach w stylu industrialnym traktowany, jest jako surowiec wykończeniowy.

Profesjonalnie stworzona aranżacja winna robić wrażenie. Uważam, iż bez wątpienia do takich kompozycji można zaliczyć aranżację w stylu industrialnym, jaka robi wrażenie swoją prostota i niepowtarzalnością.
Kierunek przemysłowy jest niezwykle surowy, chłodny, dlatego elementy takie jak rury, kable, betonowe sufity są eksponowane. Idealne kolory do mieszkania w tym kierunku to barwy zimne, beznamiętne, takie jak białość, odcienie szarości, brązy, ceglana czerwień. Fason industrialny narodził się w momencie, kiedy zaczęto przejmować hale fabryczne oraz przemysłowe na potrzeby mieszkalne. Lofty a także mieszkania organizowane od podstaw w kierunku przemysłowym charakteryzują się dużymi, zajmującymi całkowitą powierzchnię ściany z oknami, dużą powierzchnią i bardzo wysokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domu przedmiotów i szczegółów należy ograniczyć do minimum – trzeba kierować się ideami minimalizmu. W tej sytuacji warto użyć betonu architektonicznego, który je zakryje, a dodatkowo pozwoli zachować industrialny charakter wyglądu (praktycznym wyjściem jest wykorzystanie gotowej do użycia pasty w kolorze szarego betonu, doskonale odtwarzającej naturalny, szalunkowy beton. Dziś styl przemysłowy kojarzony jest z swobodą, ekskluzywnością a także eleganckim stylem. Kiedyś ludzie do pomieszczeń znosili znalezione meble, wykorzystywali meble i akcesoria zlokalizowane na terenie byłych manufaktur – tak narodził się styl industrialny. Wystarczy budynek, który dawniej służył do celów fabrycznych i adaptujemy go na cele lokalowe, zatrzymując wszystkie istotne cechy budownictwa industrialnego. Dobrze zaakcentuje styl kuchni, dobrze sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w toalecie! Dzięki temu udaje się otrzymać świetny rezultat nawet wtedy, gdy wydaje się, iż wnętrze jest zbyt małe na styl industrialny. Tak samo, jak kolory istotne są także surowce stosowane w takim mieszkaniu. Styl industrialny korzysta z inspiracji fabryczną szorstkością oraz bałaganem, by paradoksalnie stanowić wyjątkowo gustowne, wręcz wyrafinowane pomieszczenia. Ściana, jaka obłożona będzie białą cegłą, wprowadzi do salonu przemysłowy nastrój. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na życie w loftach i styl przemysłowy fabrykanci płytek wyszli swoim klientom naprzeciw wprowadzając na rynek płytki imitujące beton oraz metal. Zastanowimy się, jakie warianty światła sprawdzą się we pomieszczeniach zaaranżowanych w ten szczególny sposób oraz jakie konkretnie modele lamp wybrać, jeśli chcemy osiągnąć industrialny efekt wystroju we środku naszego mieszkania bądź budynku.

You may also like...