Wanny wolnostojące – co musisz wiedzieć?

Wnętrze wanien jest funkcjonalne, co gwarantuje maksymalny komfort kąpieli. Przed zakupem warto dobrze przeanalizować kwestie jej podłączenia oraz lokalizacji, tak żeby po zakupie niespotkana nas przykra niespodzianka.
W ofercie sklepów znajdziemy bogate spektrum różnorodnych wanien wolnostojących. Można je zróżnicować ze względu na materiał wykonania oraz wygląd. W aktualnych ofertach odnaleźć można ogromny wybór niekonwencjonalnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami wanien. Wszystkie gatunki wanien wyróżniają się bardzo eleganckim designem nawiązującym do klasycznego wzornictwa bądź inspirowanym oryginalnymi, ciekawymi pomysłami, jakie można odnaleźć w katalogach topowych producentów. Nadal dużym zainteresowaniem napawają się wanny prostokątne o różnych rozmiarach, nadające się zarówno do łazienek zaprojektowanych w stylu klasycznym, jak oraz do współczesnych pomieszczeń pełniących rolę luksusowego pokoju kąpielowego. Świetny relaks można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych lub owalnych, które dzięki okrągłym kształtom gwarantują ogromną wygodę podczas kąpieli. Warto zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, jakie idealnie prezentują się w dużych łazienkach ustawione w strategicznym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość a także ustawność łazienki. Metraż (niewątpliwie im większy tym lepiej) jest kluczowym kryterium, jakim należy kierować się podczas zakupu wanny wolnostojącej. Pod niego wybieramy odpowiedni wymiar oraz układ wanny. W średnim pomieszczeniu sprawdzi się wariant prostokątny, postawiony pod ścianą. Jednak należy przyznać, że takie rozwiązanie nieco redukuje efekt, jaki niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanny wolnostojące znakomicie dopasowują się z wnętrzami w stylu skandynawskim, romantycznym oraz wiejskim. Prezentują się szczególnie interesująco w łazienkach o większym metrażu, podkreślając ich luksusowy minimalizm.
Modele z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest łatwe i praktyczne. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, jaka napowietrza wodę. W efekcie wykorzystujemy jej mniej. Dopasowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Należałoby mieć na uwadze, że im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka i mały jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, jakie trzeba niesłychanie dokładnie przemyśleć. Należy tak dopasować dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej praktyczny system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, by kran był dostosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych należałoby dopilnować, żeby miał również szeroki kąt obrotu. Dobrze też, by był łatwy w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, gdy mamy brudne ręce i próbujemy odblokować kran łokciem. Oczywiście, równie ważny co funkcjonalność jest design, wylewka pomimo relatywnie niewielkich rozmiarów przyciąga wzrok i może stanowić subtelny akcent podkreślający charakter kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe mają mechanizm, jaki wyczuwa zbliżone dłonie i po pewnym okresie wypływ wody jest automatycznie zamykany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po powtórnym zbliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, czy z specjalnymi zestawami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się zarówno na troskę o środowisko jak też finanse świetnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, iż po otwarciu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę systematyczność użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...