Wybieramy wannę do niewielkiej łazienki!

Dla zapewnienia sobie komfortu akustycznego, warto zainwestować w izolację dźwiękową ułożoną między wanną a ścianą, a czasem także w pokrywie wanny.
Część producentów oferuje wanny wraz z elementami koniecznymi do ich montażu, czyli nogami i stelażem. Wolno je zastąpić nośnikami styropianowymi, natomiast są one sprzedawane indywidualnie do określonego modelu wanny. Niesłychanie ważne jest, żeby montaż wanny był precyzyjny a także kompatybilny z wymaganiami producenta. Zbyt wiele tu elementów, które mogą w przyszłości zepsuć komfort użytkowania z urządzenia, żeby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy montażu wanny z hydromasażem zostawić specjalistom. Jak wanna jest już stabilnie zamontowana, czas na montaż pokrywy. Aktualnie producenci wanien proponują gotowe obudowy. Ich zaletą jest jasny a także szybki montaż, jaki można zrealizować własnoręcznie. Co istotne, obudowa jest równie prosta do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali pełnego dostępu do syfonu albo podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w różnych kształtach a także wymiarach, przeznaczonych do poszczególnych projektów wanien danego producenta. Nie musimy się zatem martwić jej dostosowaniem. Analogiczne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne kątowe charakteryzujące się równą długością boków. Tutaj także front wanny może być o naturalnych liniach bądź w formie łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są zwykle wykorzystywane w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych. Kiedy wanna staje się elementem urządzenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie własnego kręgosłupa, dzięki czemu unikniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie użytkowników producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Poziom natężenia hałasu wanien z hydromasażem wynosi średnio 65 dB. Aby masaż był dobry, odległość ciała od dyszy powinna mieć około 10 cm. Wielkość wanny ma też wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać jednocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to być nawet do 5 osób.

Prawidłowo dopasowane urządzenia sanitarne a także oświetlenie łazienki zapewniają spektakularny efekt na wiele lat. Zatem dopasowując wannę do własnej łazienki lub też inne urządzenia nie można kierować się jedynie ceną, ale również funkcjonalnością oraz jakością.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak duży wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło oraz cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim wytrzymałość i swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików wykonanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeżeli podczas codziennego używania na brodziku pojawią się wady lub odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zamaskować. Wystarczy zastosować płynny akryl bądź profesjonalne produkty do naprawy. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym czy prostokątnym. Ostatnio popularne stawały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. niskie, wystające jedynie parę cm ponad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie nowoczesnego stylu i są odpowiednie do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko a także nie wylewa się z brodzika na ziemię. Niskie brodziki to dobra propozycja dla osób lubiących innowacyjny design. Należałoby jednakże pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, prawdopodobną konieczność zbudowania wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to możliwe, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, jednak, gdy planujemy zachować dostęp do dołu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, warto rozważyć brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na kształty danego brodzika, natomiast kształt oraz stylizacja zależy tylko od twojego stylu oraz dodatkowego urządzenia toalety.

You may also like...