Zlewozmywaki granitowe – innowacje roku 2018!

Dziś zlewozmywaki mogą być zrobione nie tylko z metalu, ale także z kamienia, co zdecydowanie podkreśla ich wartość estetyczną. Zlew granitowy już od jakiegoś czasu stał się znakiem bogactwa i wyśmienitego smaku.
Zlewozmywaki podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem materiałów, z jakich są stworzone. W tej sferze poszerza się zakres materiałowy, technicy i konstruktorzy z roku na rok prześcigają się w pomysłach, jakie jeszcze nowe materiały użyć do produkcji elementów kuchennych. Zlewozmywaki kuchenne granitowe zasadniczo charakteryzuje większa cena od stalowych, ale nie można zapominać tym, że granit jest surowcem bardzo odpornym. Zachętą dla wielu Gospodyń może być również fakt, że nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków oraz śladów wody po zmywaniu naczyń. W następnej kolejności dzielimy zlewy pod kątem liczby posiadanych komór. Nowoczesne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe a także jednokomorowe znajdują różne gremium klientów. Szeroki zlewozmywak granitowy dwukomorowy najczęściej kupują kilkuosobowe rodziny, w jakich tradycją jest wspólne biesiadowanie, po którym zostają całe sterty naczyń do posprzątania i uporządkowania. Te zlewy są niesłychanie głębokie i praktyczne w użytkowaniu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy pojedyncza opcja zlewu. Konieczność dopasowania zlewozmywaka do różnych rozwiązań architektonicznych w domu w dzisiejszych czasach nie stanowi już problemu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, że Konsument ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych a także produkcyjnych. Dzięki temu zlewozmywak można zamontować np. w narożniku kuchni. To doskonale rozwiązanie dla kuchni o niedużych wymiarach. Zamontowany tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób niesamowicie dyskretny. Najważniejsze, iż nie będzie przeszkadzał w dojściu do pozostałych mebli oraz elementów urządzenia kuchni, chłodziarki, gazówki, zmywarki, itp. Na elegancki zlewozmywak kamienny nie warto skąpić wydatków. Jest to najczęściej dobry zakup na długie lata.

Nie jest tak łatwo wybrać odpowiedni zlewozmywak kuchenny. Sklepy przedstawiają coraz oryginalniejsze formy mogące być się nie tylko funkcjonalnym elementem ułatwiającym nam codzienne działanie, ale także prawdziwą ozdobą.
Estetyczny wygląd oraz modernistyczny design jest zdecydowanie jedną spośród ich największych zalet zlewozmywaków granitowych. Tańszą alternatywą dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z którego są wykonane oraz stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest mieszany, żeby zachować szczelność oraz zwartość struktury. Zlewozmywaki granitowe zrobione są z granitu i zawierają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest zdecydowanie więcej żywicy poliestrowej niż w zlewach granitowych. Traktuje to swoje wady i zalety. Właściwością zlewozmywaków granitowych stanowi ich efektowniejszy design oraz wyższa wytrzymałość na zarysowania, natomiast kompozytowych – wysoka elastyczność, która sprawia, że są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. W współczesnej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Niesamowicie znaczący wydaje się zatem wybór tych elementów, które narażone są na ciągłą eksploatację i te które przez długie lata winny nie tylko wykonywać swą funkcję, ale też pozostawać atrakcyjne. Zlewozmywak stalowy jest natomiast bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni a także nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak projekty granitowe. Jeśli wybierzemy już zlew, konieczny okaże się także zakup baterii zlewozmywakowe. Wybrać możemy rozwiązania standardowe, montowane w z boku czy korzystające z fotokomórki. Na rynku jest tak wiele modeli zlewozmywaków, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennik prostych, minimalistycznych fasonów (i minimalnych cen), jak i osoby szukające interesujących, designerskich zlewozmywaków do wymarzonej kuchni.

You may also like...