Zobacz najciekawsze modele oświetlenia łazienkowego?

Oprawy sufitowe to idealny wybór do współczesnych toalet, jakie zostały zaaranżowane w stylu minimalistycznym – ładnie łączą się one z całą aranżacją toalety.
Dzisiaj na rynku można wybierać pośród dużej ilości różnego modelu lamp łazienkowych, które zostały skonstruowane a także wykonane w bardzo różnorodnej stylistyce. Urokliwe kinkiety z dużą liczbą korali i kryształków dobrze sprawdzą się w toaletach urządzonych w stylu glamour, natomiast estetyczne plafony sufitowe będą doskonałym wyborem do łazienek w stylu skandynawskim oraz nowoczesnym. Dodatkowo ostatnio niesłychanie powszechny jest też styl industrialny, gdzie dominuje metal, beton i odcienie szarości. Do takich toalet należałoby pokusić się zakup lampy stylizowanej na starą oraz wiekową, jaka idealnie uzupełni całości niestandardowej aranżacji. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia łazienkowego jest zastosowanie źródeł światła LED. Jest to wyjątkowo skuteczne rozwiązanie, niż zastosowanie tradycyjnych żarówek. Wpływa pozytywnie na nasz budżet, dzięki swojej długoletniej żywotności. Co ważne, takie źródła oświetlenia są też niezwykle odporne na uszkodzenia czy wilgotność. Wybór oświetlenia LED to także ukłon w stronę ekologii. Nie zapominajmy, iż toaleta jest także miejscem wypoczynku, w którym pragniemy się odprężyć po trudach dnia. Warto więc przygotować w niej klimat służący relaksowi, a w tej sferze zalety oświetlenia są nieocenione. W sklepach są dostępne tasiemki LED emitujące światło w zmieniającej się barwie, które rozlokowane w obudowie wanny, w podłodze lub w ozdobnych wnękach, będą dawać delikatną poświatę uprzyjemniającą kąpiel. Co bardzo ważne oświetlenie winno być tak zaprojektowane, żeby zminimalizować, a najlepiej wyeliminować, efekt olśnienia. Z użyciem konwencjonalnych źródeł oświetlenia jest to niesamowicie trudne. Nieco lepiej sytuacja przedstawia się przy źródłach oświetlenia LED, zwłaszcza jeśli oprawy oświetleniowe mają przymocowane mleczne przesłony. Najlepiej pod tym kątem prezentują się lampy OLED, w jakich wskaźnik olśnienia jest zdecydowanie najniższy. Prawidłowo dobrane oświetlenie to gwarancja niezwykłej aranżacji, natomiast przy oświetleniu łazienki obowiązkowo trzeba mieć jeszcze na uwadze bezpieczeństwo.

Lampy łazienkowe występują w wielu różnych wariantach, rozmiarach a także mają niesamowicie różne zastosowanie. Lampy nad lustro lub kinkiety są raczej niezbyt dużej wielkości, więc nie nadają się do oświetlenia całego pomieszczenia.
Kupując baterię wannową lub prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ także główka prysznicowa. Jeśli jest właściwie zaprojektowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Ponadto w wybranych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w formie batów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalnych otworach bądź wolnostojące. Różne moduły baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy zatem, czy równie długa gwarancja obejmuje jednocześnie głowice lub przełączniki. Należałoby też upewnić się, gdzie dany produkt został stworzony. Zdarzają się niestety takie firmy, które nabywają kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – zamieniają głowice na solidniejsze i sprzedają, jako produkt Polski. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, że poważni producenci na własne produkty dają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne rozmaite odcienie – od podstawowego chromu albo złota, przez eleganckie – czerń bądź biel, aż po oryginalne – czerwone, lazurowe, a nawet fioletowe. Przy projektowaniu pomieszczenia należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio dobrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się wytyczną: iż im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im większa bateria, tym trwalsza oraz szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze posiadają szersze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach ubikację bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka masa najróżnorodniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, iż jedynym hamulcem może tu być tylko i wyłącznie budżet, jaki planujemy poświęcić na baterie.

You may also like...