Dlaczego warto postawić na aranżacje w stylu skandynawskim?

Aranżacja mieszkania w takim stylu może być oryginalna a także użyteczna! Czytaj dalej a także dowiedź się, co winna zawierać kompozycja w stylu Skandynwaskim!
W pomieszczeniach, zaaranżowanych „po skandynawsku” przeważającymi barwami są: beż, popiel, jasny brąz, ecru a także pastele. Jasne są ściany, meble, dodatki i akcesoria. Drewniana podłoga jest wspaniałym wykończeniem mieszkania zaadaptowanego na skandynawski klimat, a to wszystko dlatego, iż najmocniejszym akcentem północnoeuropejskiego stylu są ekologiczne półprodukty. Najchętniej stosowanym typem drzewa w aranżacjach skandynawskich jest sosna a także olcha – oba prezentują się kontrastową barwą a także znacznym usłojeniem. Jasne meble oraz ściany doskonale wieczorem się prezentują w stonowanym oświetleniu. Niemniej jednak krzesła w trendzie nordyckim nie będą dobrym wyjściem w przypadku fanatyków nurtu tradycyjnego. Do tej bazy można dołączyć kolorowe akcesoria, tkaniny o wyraźnym, grubym splocie a także proste w formie meble. Tego typu gama kolorystyczna sprawia, że kuchnia w stylu skandynawskim jest bardzo funkcjonalna i przejrzysta, a jednocześnie estetyczna. Wszystkie te kolory, powodują, iż nasza kuchnia w stylu skandynawskim będzie łatwa oraz przestrzenna a równocześnie bezpieczna. W salonie zaaranżowanym w stylu nordyckim najlepiej sprawdzi się prosta, jednostajna posadzka. Dekorując naszą kuchnię nie zapomnijmy, iż nierozłącznym elementem tegoż kierunku, to oryginalne dodatki takie jak kamień, drzewo, tkaniny z lnu i bawełny. Idealnie sprawdzają się tutaj stoły o lustrzanych blatach bądź komody. Niepodważalny must have stanowią drewniane meble, stoły w trendzie duńskim (mianowicie prezentujące się miękką, opływową linią) oraz krzesła vintage – znalezione na pchlim bazarze albo piwnicy. Przechodząc dalej, chcielibyśmy zasugerować akcesoria nordyckie, bez których taka oto kuchnie nie istnieje. Trend nordycki to również minimalistyczne dodatki, niewątpliwie eleganckie oraz oryginalne. Meble muszą być proste, najlepiej gładkie fronty oraz blaty w kolorze naturalnego drewna, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, estetyczna. Kuchnia w stylu skandynawskim to świetne rozwiązanie, które łączy w sobie wiele korzyści. Najczęściej wykorzystywanymi artykułami w tym nurcie jest drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie tylko będzie wyglądała na szerszą, ale na jaśniejszą i intymniejszą.

Trend nordycki to połączenie minimalizmu i funkcjonalności! Sprawdź ten post oraz dowiedz się więcej o tym ciekawym kierunku aranżacyjnym, jaki miło zdziwi twoich gości!
Ponieważ kuchnia w stylu skandynawskim musi być przede wszystkim praktyczna, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą ozdobie, ile usprawniają codzienną pracę. W kompozycjach w stylu skandynawskim spotkamy się więc z szarymi, beżowymi bądź brązowymi ścianami. I rzeczywiście – kolekcje stworzone w oparciu skromność i minimalizm sprawdziły się nie tylko w chłodnym oraz ponurym nordyckim fasonie, ale prawie na całym globie. Kuchnia i salon w fasonie nordyckim z kolei opierają się na wykorzystaniu właśnie takich samych stylizacyjnie mebli. W typowej kuchni zaaranżowanej w kierunku nordyckim są białe ściany oraz wygodne, proste meble. Jeżeli zdecydujemy się na pokój w kierunku skandynawskim, to wybór będzie dość prosty: kluczowe są bowiem dla niego kolory ziemi, jak beże, brązy oraz szarości, a także biały, czarny i… zielony. Kuchnia w trendzie skandynawskim preferuje prostotę – więc wybieraj proste bądź delikatnie frezowane fronty. Tak jak w przykładzie salonu – naszą bazę stanowią ciepłe barwy na ścianach oraz drewno – na posadzce lub w formie mebli – stanowią naprawdę niesamowitą ozdobę każdego salonu oraz dostarcza nordycki nastrój do mieszkań. Starczy parę niewielkich zabiegów, by nasze wnętrze wyglądało jak z czasopisma o aranżowaniu domów Wygląd wnętrz domów jest znacząco odmienny od mieszkań w sporych miastach Skandynawii. W kuchni w kierunku skandynawskim sprawdzą się również meble, jakie łączą w sobie kilka funkcji. Przemyślane powiązanie tych czynników powoduje, że wnętrza zaaranżowane w stylu skandynawskim są bardzo przestronne a także charakteryzują się schludnością formy oraz stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe pojemniki wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki i lniane zasłony to podstawa ciepła w stylu hygge. Meble domowe w trendzie nordyckim to zestawienie przywiązania do tradycji, ekologicznych surowców z innowacyjnymi sprzętami kuchennymi, które usprawniają domowe obowiązki.

You may also like...