Szafki podumywalkowe – czemu warto je mieć?

Nagminnie wybieraną wersją kolorystyczną jest szafka pod umywalkę biała W przypadku lakierowanych jest to tyle kłopotliwe, iż na błyszczącej, białej powierzchni dobrze widoczne są zacieki oraz osady z mydła oraz kamienia.
Konfiguracja szafki uzależniona jest od umywalki. Generalnie można wyznaczyć dwa typy: z umywalką nablatową albo umywalką nasadzaną na szafkę. Poza względami praktycznymi równie kluczowy jest design szafki. Powinna być ona dostosowana formą a także kolorem do reszty wyposażenia łazienki. Warto też postawić na sprawdzone kontrasty – jeżeli ściany są barwne, to można się zdecydować na jasne lub czarne meble. Wbrew pozorom jeden odcień w łazience może być mało nudzący. Do białej umywalki odpowiednia będzie szafka w tym samym odcieniu lub czarna czy w naturalnym kolorze drewna. Takie połączenie jest także rekomendowane przez wielu producentów. Ale jeżeli ktoś lubi eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, by skusić się na mniej oczywiste połączenia. Na rynku są dostępne modele tradycyjne, rustykalne a także bardziej innowacyjne. Istotną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać bezpośrednio na ziemi czy może mają być powieszone na ścianie. Dla fanów nietypowych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – elegancka ciemna konsola z estetycznie toczonymi nóżkami.

Aranżując swoją łazienkę, uwagę zwrócić należy nie jedynie na elementy instalacji łazienkowej takie, jak kabina prysznicowa albo umywalka, lecz również na szafkę pod umywalkową, jakie pomieści wszelkie konieczne środki czystości albo kosmetyki.
Szafki podumywalkowe oferują dużą liczbę potrzebnych szuflad a także schowków, tak, by każda rzecz miała własne miejsce. Dodatkowo posiadają piękne, modne wzornictwo i oryginalne kolory – w ofercie producentów wybór jest tak ogromny, iż każdy znajdzie szafkę odpowiednią do swojej aranżacji ubikacji. Korzyścią tego elementu urządzenia jest fakt, że nieraz pojedyncza szafka podumywalkowa jest tak pojemna, iż nie potrzebujemy kupować całego zestawu mebli. To rozwiązanie świetne, zwłaszcza do łazienek o niewielkich powierzchniach czy np. łazienki dla gości. Przy wyborze mebli do toalety należałoby wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Zazwyczaj to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na którym ustawia się mydelniczkę lub dozownik do mydła – nie robi się tego obok, zatem dobierając szafkę należałoby zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą wyposażenia dodatkowe. Kiedy nasza toaleta jest mała, warto zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Powinna być ona zarówno elegancka i wyglądem pasować do wyglądu naszej łazienki, lecz również praktyczna, a dokładniej rzecz mówiąc – pojemna. Wybierając tego typu szafki, należałoby zwrócić uwagę na surowiec, z którego są stworzone – winien być on bowiem niewrażliwy na wilgotność. Warto również zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób dobry. Kluczowe będą również wymiary naszej szafki. Bez wątpienia obecnie panuje połysk, jaki zachwyca swym wyglądem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe przeważnie nie montuje się w nich szuflad, gdyż znajdowałyby się bardzo nisko, jednak są od tego wyjątki. Dość często jednak szafki pod umywalki z niskimi syfonami mają szuflady w górnej części. To praktyczne rozwiązanie, ponieważ z szuflady łatwiej jest korzystać, niż z niskiej, ale stosunkowo głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę warto także zadbać o to, by posiadała ona odpowiednią wnękę na stopy – codzienne uderzanie palcami stopy o blat szafki zdecydowanie nie dostarcza przyjemnych doświadczeń a także po pewnym czasie może już być trochę irytujące. Szafka do łazienki ze wbudowaną wnęką na stopy spowoduje, iż wnętrze zyska na praktyczności, a wykonywanie codziennych czynności higienicznych stanie się niezwykle komfortowe. Przeważnie wybierany jest model z umywalką nakładaną na szafkę. Producenci mebli a także armatury często oferują gotowe zestawy. Dzięki temu rozwiązuje się problem, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, należy ją odpowiednio dobrać do umywalki. Dużo szersze pole manewru umożliwia umywalka nablatowa. Jeśli jest nieduża, szafka może być dłuższa oraz szersza. Wtedy obok umywalki można postawić podręczne kosmetyki albo szczotki do zębów. To także sposób na lepszą, bardziej efektywną aranżację.

You may also like...